FAQ - kurs skałkowy podstawowy

1. Nigdy się nie wspinałem/am czy ten kurs jest dla mnie ?

Kurs skałkowy podstawowy jest dla osób początkujących: zarówno dla tych, którzy już zetknęli się z tym sportem np. na sztucznej ścianie, jak i dla tych, którzy nigdy nie mieli styczności ze wspinaczką. Nauka i utrwalanie dobrych nawyków od samego początku jest kluczowe dla bezpieczeństwa, dlatego warto zacząć właśnie od kursu podstawowego z doświadczonym instruktorem.

 

2. Byłem/am kilka razy na sztucznej ściance wspinaczkowej, czy to odpowiedni czas na kurs w skałach ?

Jeśli spróbowałeś/aś już wspinaczki na sztucznej ścianie i myślisz teraz o skałach, planujesz przenieść się w naturę, to odpowiedni moment by pomyśleć o kursie, na którym: nauczysz się samodzielności w skałach, obycia ze sprzętem, radzenia sobie w sytuacjach awaryjnych. 

 

3. Czy po kursie będę mógł/mogła wspinać się samodzielnie w skałach ?

Tak, kurs skałkowy podstawowy jest przeznaczony dla osób, które chcą samodzielnie wspinać się w skałach po drogach ubezpieczonych. Część teoretyczna szkolenia zawiera kluczową wiedzę z zakresu bezpiecznej wspinaczki po drogach ze stałymi punktami asekuracyjnymi, a część praktyczna to ćwiczenia z jej zastosowania.

 

4. Nie mam sprzętu wspinaczkowego, czy po kursie mogę liczyć na wsparcie w kwestii zakupu podstawowego sprzętu do wspinaczki? 

Podczas szkolenia zapoznasz się niezbędnym sprzętem wspinaczkowym, który należy posiadać. 

Po kursie możesz oczywiście liczyć na support ze strony szkoły w kwestiach zakupowych i nie tylko. Nasi absolwenci mogą zawsze wrócić do nas z pytaniami, czy wątpliwościami. 

 

5. Czy po kursie będę miał/miała możliwość kontaktu z instruktorem prowadzącym, dostęp do materiałów przypominających?

Materiały przypominające są dostępne dla naszych absolwentów. Każdy uczestnik kursu ma także możliwość kontaktu ze swoim instruktorem po zakończonym szkoleniu.

 

6. Mieszkam w środkowej Polsce, gdzie znajdę rejony do wspinaczki po kursie?

Podczas kursu odwiedzisz kilka miejsc, które są bardzo popularne w Małopolsce. Jura krakowsko-częstochowska to bogactwo rejonów wspinaczkowych. O niektórych możesz przeczytać na http://bit.ly/GdzieWspinNaPoczatek 

 

7. Czy otrzymam torbę na sprzęt na czas kursu, czy muszę zabrać swój plecak? 

Na czas kursu uczestnicy otrzymują plecak na sprzęt, do którego można dopakować prowiant i rzeczy osobiste. 

 

8. Co należy zabrać ze sobą na kurs?

Na czas szkolenia szkoła udostępnia komplet sprzętu wraz z plecakiem. Ty spakuj: obuwie podejściowe, wygodną odzież do wspinaczki, kurtkę przeciwdeszczową, ciepłe okrycie wierzchnie np. polar, lekka kurtka puchowa. Wszystkie szczegóły wysyłamy indywidualnie mailem. Jesteśmy w stałym kontakcie przed kursem.

 

10. Czy dzieci mogą uczestniczyć w takim kursie? 

Uczestnik, który rozpoczyna kurs skałkowy, musi mieć ukończone 16 lat. Jeżeli zgłosi się na kurs samodzielnie, bez opiekunów, musi okazać pisemną zgodę rodziców na uczestnictwo w szkoleniu. Szkoła wysyła w takich przypadkach odpowiedni druk do wypełnienia i podpisania.

 

12 kwietnia 2019

SZKOŁA WSPINANIA Krzysztof Korabik

SOCIAL MEDIA

Instagram

Facebook

Polityka prywatności

+ 48 883 038 998

wspin@hformat.pl

Kup prezent

KONTAKT: 

Zarażamy pasją wszystkich, którzy lubią nowe wyzwania, przestrzeń, obcowanie z przyrodą. Nasze motto to WSPINAJ SIĘ BEZPIECZNIE! Utrwalaj dobre nawyki!

34-115 Ryczów

ul. Nadwiślańska 78

ARTYKUŁY

--> Wspinaczka - dla kogo ?

--> Jaki rodzaj kursu wybrać ?

--> Jeden dzień kursu - opis

--> Kurs podstawowy - FAQ

--> Jaki sprzęt na początek ?