Domyślna treść artykułu.

 

Domyślna treść artykułu.

 

W każdym nowo utworzonym artykule pokaże się wpisany tutaj tekst. Wpisz więc tutaj domyślną treść nowego artykułu lub instrukcję dodawania nowego artykułu dla swojego klienta.

 

Wspinaczka skalkowa - dla kogo?

22 marca 2019

Wspinaczka skałkowa - dla kogo?

 

Wspinaczka skałkowa jest dla każdego, kto chce się z nią zmierzyć!

Zaskoczyłam Cię?

 

To sport dla każdego kto lubi nowe wyzwania, przestrzeń, delektowanie się naturą, walkę z własnymi słabościami, kto szuka pasji. Co więcej, nie ważny jest wiek, ani sprawność fizyczna: dla dzieci to świetna zabawa ruchowa, dla osób niepełnosprawnych, które coraz częściej można spotkać w skałach, lub na sztucznej ścianie, pokonywanie kolejnych barier, rekreacja. Oczywiście w obu tych przypadkach potrzebna jest pomoc doświadczonych wspinaczy.

Być może nie jeden raz, spacerując dolinkami, obserwowałeś wspinające się osoby i myślałeś: Ale cienka ta lina? Mnie nie utrzyma! Mam lęk wysokości, to nie dla mnie!  Mam za słabe ręce!  Szedłeś dalej, a ciekawość przytłumiona została brakiem wiedzy. 

 

A przecież dziś mamy szkoły wspinaczki i wielu doświadczonych instruktorów, którzy dzielą się swoją wiedzą na różnego rodzaju kursach skałkowych, mamy do dyspozycji atestowany sprzęt, który proponują liczne firmy na rynku i mamy mnóstwo rejonów z dobrze ubezpieczonymi drogami o szerokiej skali trudności oraz sztuczne ścianki treningowe. Bezpiecznie może się zatem wspinać w skałach każdy, kto tylko chce i będzie to robił z głową: skończy właściwy kurs, utrwali niezbędne umiejętności, zakupi podstawowy sprzęt. Mięśnie rąk wzmocnią się w miarę treningu, a gdy dojdzie technika, co ciekawe, odciążą je znacznie dobrze wstawiane nogi :)

 

Inną sprawą jest częstotliwość wspinania i poziom jaki w tym sporcie osiągniemy. Jedni spędzają w skałach cały swój wolny czas, inni mają kilka pasji i dzielą go na różne sporty. Są tacy, którzy mają bardzo sportowe zacięcie, każda kolejna droga wspinaczkowa jest celem samym w sobie, robią w szybkim tempie postępy i coraz trudniejsze projekty, lub tacy którzy mierzą dalej, w Tatry, wspinanie tradowe. Są też tacy, którzy po skończonej drodze nie myślą o kolejnej, parzą kawę, wieszają huśtawkę dla małolata, lub siadają, zatrzymują się tu i teraz i delektują się miejscem, w które zaprowadziła ich pasja. I nikt nie jest ani lepszy ani gorszy, każdy bierze ze swojego hobby tyle ile chce, ile potrzebuje.

 

Każdy może się wspinać, pamiętaj jednak, że bardzo ważne jest by, wsadzić pasję w bezpieczne ramy i robić to z głową!  

Gdzie pojechać na wspin?

Jaki sprzęt kupić na start?

Pierwsze wspinanie zagranicą

Nie jesteś pewien jaki rodzaj kursu wspinaczkowego wybrać? Zapoznaj się ze wskazówkami ⬆️

Zastanawiasz się jaki sprzęt będzie Ci potrzebny do wspinaczki w skałach? Zobacz check listę ⬆️

Zaczynasz właśnie przygodę ze wspinaniem, i chcesz poznać miejsca, w które warto pojechać? ⬆️ 

Chcesz wyjechać na pierwszy wyjazd zagranicę? Przeczytaj na  co warto zwrócić uwagę ⬆️

Jaki kurs skałkowy wybrać?

SZKOŁA WSPINANIA Krzysztof Korabik

SOCIAL MEDIA

Instagram

Facebook

Polityka prywatności

+ 48 883 038 998

wspin@hformat.pl

Kup prezent

KONTAKT: 

Zarażamy pasją wszystkich, którzy lubią nowe wyzwania, przestrzeń, obcowanie z przyrodą. Nasze motto to WSPINAJ SIĘ BEZPIECZNIE! Utrwalaj dobre nawyki!

34-115 Ryczów

ul. Nadwiślańska 78

ARTYKUŁY

--> Wspinaczka - dla kogo ?

--> Jaki rodzaj kursu wybrać ?

--> Jeden dzień kursu - opis

--> Kurs podstawowy - FAQ

--> Jaki sprzęt na początek ?